Akıllı Mercek Tedavisi Nedir?

Akıllı mercek tedavisi, katarakt veya yakın-orta-uzak göz bozukluğu tedavisi için kullanılan bir yöntemdir. Akıllı mercek tedavisi, göz içindeki doğal merceğin yerine özel teknoloji ile üretilen merceklerin yerleştirilmesidir.

Akıllı Mercek Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Katarakt rahatsızlığı olsun ya da olmasın veya yakın-orta-uzak göz bozukluğu olan, gözlük veya lens kullanmak istemeyen hastalar bu tedavi için uygundur.

Hastanın öncelikle detaylı bir göz muayenesinden geçmesi gerekmektedir. Her hastanın gözü bu tip bir ameliyata uygun olmayabilir.

Hastanın mesleği, yaşı, hobileri, okuma veya araç kullanma alışkanlığı mercek seçiminde önem taşımaktadır. Tedavi başarısı uygun hasta ve mercek seçimine, uygun tekniğe, ameliyatın gerçekleştirildiği kurum ve hekim tecrübesine bağlıdır.

Akıllı Mercek Ameliyatı Faydaları

Akıllı mercek ameliyatı miyop, hipermetrop, astigmat gibi kırma kusurlarının tedavisi sağlanır. Uygulanan yöntemde gözün içindeki mercek alınıp yerine birden fazla odak kabiliyeti olan mercek yerleştirildiği için kırma kusurlarının tedavisi sağlanırken gözde katarakt sorunu varsa katarakt tedavisi de yapılmış olur.

Akıllı Mercek Tedavisi Hazırlık

Akıllı mercek uygulaması için hastanın öncelikle kapsamlı bir muayeneden ve bir dizi tetkikten geçmesi gerekir. Göz yapısı doktor tarafından değerlendirilen hastanın uygun bulunması durumunda takılacak lenslerin çeşidi belirlenir.

Akıllı Mercek Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akıllı mercek tedavisi, damla anestezisi yani göz damla ile uyuşturularak yapılır. İğne ile ya da genel anestezi ile narkoza gerek kalmaz. Tedaviden sonra, hastane yatışı gerekmeksizin aynı gün taburcu olunur.

Akıllı Mercek Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyat sonrası görme 1-2 gün içinde normal seviyesine ulaşacaktır. Göz doktorunuzun önereceği Antibiyotikli, kortizonlu göz damlaları ve gözyaşı damlaları önerilen süre boyunca kullanılmalıdır.

Akıllı mercek tedavisi sonrası hasta aynı gün taburcu edilir; 1. gün, 1. hafta, 1. ay ve 6. ay kontrol gereklidir. Kontrol sıklık ve süreleri hastadan hastaya değişkenlik gösterebilir.

Göz İçi Lens Uygulaması Kalıcı mıdır?

Göz içine yerleştirilen lensler ömür boyu kalıcıdır.

Akıllı Mercek Çıkarılabilir mi?

Zorunluluk halinde göz içi lensler çıkartılarak yerine yeni lenslerin yerleştirilmesi mümkündür.

Akıllı Mercek Tedaviniz İçin Neden Asya Göz Hastalıkları Merkezini Seçmelisiniz?

Tecrübe: Uzman hekimlerimiz uzun yıllardır gerek akıllı mercek klinik uygulamaları gerekse bilimsel gelişimi içinde bulunmuşlar ve etkin ulusal ve uluslararası katkılarda bulunmuşlardır.

Kişiye Özel Yaklaşım: Asya Göz Hastalıkları Merkezinde hangi uzman hekimimize muayene olursanız olun; iş hayatınız, sosyal ve ailevi yaşantınız ve sportif etkinliklerinizle ilgili görsel ihtiyaçlarınız belirlemek için vakit ayıracaktır. Bu yaklaşım görsel ihtiyaçlarınıza en uygun kişiye özel tedavinin belirlenmesini sağlayacaktır.

Üstün Teknoloji: Asya Göz Hastalıkları Merkezi’nde akıllı mercek tedavi öncesi değerlendirmeler dünyada kabul edilen en üstün teknoloji ölçüm cihazları ile yapılır. Tedavide en kaliteli akıllı mercek ve sarf malzemeleri kullanılır, en başarılı fako cihazı ile tedavi gerçekleştirilir.

Güvenlik Protokolü: Asya Göz Hastalıkları Merkezi’nde yaşadığınız tedavi deneyiminden en iyi neticeyi en güvenli biçimde alabilmeniz için en sıkı kuralları uygulamaktayız. En önemlisi çalışanlarımız binlerce göz cerrahisi girişiminin içerisinde etkin olarak bulunmuşlar ve çok önem verdiğimiz göz cerrahisi güvenliği kavramını çok üst düzeyde belleklerine yerleştirmişlerdir.